O Fundacji

Misją  Fundacji jest wspieranie dobrostanu wszystkich ludzi, poprzez działalność psychoterapeutyczną i szkoleniową, kierowaną  w szczególności do psychoterapeutów, tak by skutecznie, profesjonalnie, kierując się etyką zawodową, pomagali jak największej ilości osób.

Dlaczego?

Mało mówi się o tym, że immanentną cechą terapii jest niewiedza, sukces w terapii jest zjawiskiem zwiewnym i wielowymiarowym oraz niejednoznacznym. Czasem można tylko towarzyszyć w bezradności  i cierpieniu pacjentom.

Wysoka jakość usług, które świadczymy, zależy od dobrego przeszkolenia. To warunek konieczny, ale niewystarczający. Od naszej kondycji i samości zależy, jak z tej wiedzy korzystamy.

Od tego, w jakiej kondycji jesteśmy i jaka jest nasza samoświadomość, zależy, czy będziemy przestrzegać zapisów zawodowych kodeksów etycznych. Regulacje ustawowe dotyczące zawodu psychoterapeuty są istotne, ale nie one decydują, czy w pracy kierujemy się interesem pacjenta. Od świadomości i kondycji zależy, co robimy z faktem, że w psychoterapii uzależnień nie ma formalnego wymogu odbycia terapii szkoleniowej.

Fundacja ma na celu wspieranie psychoterapeutów, szczególnie tych, którzy pracują z osobami z cierpiącymi z powodu zaburzeń współistniejących, mieli w swojej praktyce doświadczenia niekorzystnych zjawisk wśród pacjentów (choroby terminalne, śmierć, samookaleczenia, próby samobójcze). Chcemy dzielić się naszym doświadczeniem i wiedzą o tym, jak wzmacniać własne zasoby, co przyczyniać się będzie do zwiększania kompetencji zawodowych i współczucia, dzięki czemu psychoterapeuci będą mogli opiekować się, towarzyszyć, łagodzić cierpienie i leczyć swoich pacjentów bardziej efektywnie. Dzięki temu, wierzymy, przyczynimy się do tego, że „dobrostan” będzie udziałem wielu osób.

Stanowimy zespół psychoterapeutów, psychoterapeutów uzależnień, superwizorów. W pracujemy w podejściu psychodynamicznym i systemowym. (O psychoterapii psychodynamicznej możesz przeczytać tu, o terapii rodzin i par tu). Organizujemy psychoterapię, szkolenia i superwizje. Prowadzimy działalność odpłatną i taką, która jest dofinansowana ze środków publicznych i prywatnych.

Jeśli jesteś zainteresowana/ny współpracą z nami – zaangażuj się.