W Fundacji cele statutowe realizujemy poprzez działania pro bono, finansowane z innych źródeł (Khyentse Foundation, KCPU) i odpłatne. Wszystkie środki pozyskane przez Fundację wykorzystujemy na działania statutowe.

Superwizja to najskuteczniejszy i najbardziej angażujący sposób uczenia się psychoterapii. Jest niezbędnym składnikiem szkoleń adeptów psychoterapii, jak również stałym wsparciem już doświadczonych terapeutów.

Psychoterapia grupowa jest szczególnie dobrą formą pomocy dla tych osób, które doświadczają trudności w tworzeniu i utrzymywaniu bliskich i intymnych relacji.

Obserwacja grupy to jeden ze sposobów uczenia się psychoterapii grupowej.

Na projekt „Mowa piaski i kamyków. Medytacja w działaniu.” składają się: wykład o idei ogrodów zen prowadzony przez Annę Zalewską, doktor, adiunkt w Katedrze Japonistyki na Wydziale Orientalistycznym Uniwersytetu Warszawskiego, oraz warsztat poświęcony medytacji w działaniu, jaką jest praktyka tworzenia ogrodów zen, prowadzony przez Magdalenę Kotyzę. Spotkanie służy temu, by zrozumieć tę ideę i stworzyć ogród w stylu japońskim.

Psychoterapia indywidualna to angażująca emocjonalnie rozmowa dwóch osób, z których jedna posiada odpowiednie do niej przygotowanie i przeszkolenie.

Dobrostan psychoterapeutów to projekt, w którym chcemy dzielić się tym, jak medytacja i wartości buddyjskie mogą wzmacniać zasoby terapeutów i przyczyniać się do zwiększania kompetencji i współczucia, oraz wzmacniania odporności terapeutów. Jego treść stanowią: instrukcja do medytacji; seminarium o pożądanych i niepożądanych skutkach medytacji oraz superwizja. Prowadzący: Michał Czernuszczyk, Magdalena Kotyza, Agata Sobiecka.

Terapia rodzin i par to forma pomocy dla par i rodzin, które przechodzą jakiś rodzaj kryzysu.

Studium Psychoterapii Uzależnień to szkolenie w dziedzinie uzależnienia od substancji psychoaktywnych, zgodne ze standardami Krajowego Biura Przeciwdziałania Uzależnieniom. Szkolenie w zakresie metod pracy evidence-based z uzależnionymi, wzbogacone o prychodynamiczne rozumienie zjawisk rozwojowych i procesów terapeutycznych.

Akademia Profilaktyki i Terapii Uzależnień Behawioralnych to szkolenie, które ma podstawy w integracyjnym rozumieniu przyczyn uzależnień, zgodnie z którym uzależnienie to szereg procesów wzbudzonych przez czynniki środowiskowe, wchodzące w interakcję z czynnikami intrapsychicznymi i biologicznymi. Szkolenie składa się z 28 godzin wykładów, 100 godz. warsztatów i 10 godz. superwizji.